Pasaulyje, kuriame vis labiau tausojama aplinka, vartotojai savo sunkiai uždirbtus pinigus nori išleisti produktams, kurie nekenkia planetai ir yra pagaminti įmonių, kurios taip pat prisideda prie gamtos tausojimo. Tačiau ne visos įmonės yra pasirengusios eiti žaliuoju keliu. Viena iš priežasčių yra ta, kad daugelis vadovų vis dar mano, jog žaliosios investicijos yra pernelyg brangios. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa.
Daugeliu atvejų investicijos į aplinką tausojančias technologijas duoda puikią grąžą. Nepaisant to, kad pirminė kaina gali būti didesnė, tokia įranga greitai atsiperka, nes sutaupoma elektros energijos ir tai aiškiai matyti sąskaitoje už elektrą. Pavyzdys – elektros lemputės ir šviesos diodų (LED) lemputės. Pastarosios neabejotinai yra brangesnės, tačiau jos veikia daug ilgiau už savo pirmtakes ir suvartoja gerokai mažiau elektros energijos.
Žiūrint kur kas didesniu mastu, tą patį galima pasakyti apie daugelį kitų žaliųjų investicijų. Tačiau investicijų grąža yra tik vienas iš daugybės žaliojo kelio privalumų. Aptarsime kelis iš jų.
Energijos taupymas
Kalbant apie oro kompresorių, elektros energijos išlaidos sudaro 80% bendros nuosavybės kainos. Dėl šios priežasties energiją taupantis modelis greitai atsipirks.
Mokesčių kreditai ir kitos išmokos
Dauguma vyriausybių šiuo metu siūlo mokesčių kreditus ir kitas išmokas už aplinką tausojančių technologijų įsigijimą, kas dar labiau paspartina investicijų grąžą. Tai ypač svarbu dabar, kai daugelis šalių įsipareigojo artimiausioje ateityje pasiekti ambicingus išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo tikslus.
Kadangi pramonės sektorius reikšmingai prisideda prie bendro energijos suvartojimo, šių mokesčių kreditų siūlymas gamintojams yra protingas žingsnis. Vyriausybės stengiasi pasiekti savo išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo tikslus ne tik dėl skatinamųjų priemonių, bet ir dėl griežtesnių taisyklių.
Griežtesni vyriausybėms taikomi išmetamųjų teršalų standartai
Besistengdamos įgyvendinti savo klimato kaitos tikslus, vyriausybės taiko vis daugiau taisyklių, skirtų taršai mažinti ir energiniam efektyvumui skatinti. Dėl šios priežasties pasenusią įrangą perkančios bendrovės labai greitai gali nebeatitikti griežtesnių išmetamųjų teršalų standartų.
Tik investicijos į pažangiausias žaliąsias technologijas gali užtikrinti įrenginių atitiktį naujoms aplinkosaugos taisyklėms ilgalaikėje perspektyvoje.
Žaliasis kelias yra tinkamas pasirinkimas
Didžioji dauguma mokslininkų ir vienas tyrimas po kito mus įspėja, kad planeta šyla didžiuliu tempu, kas radikaliai pakeis žmonių gyvenimą joje. Stichinės nelaimės – sausros, miškų gaisrai, potvyniai ir audros vis labiau stiprėja. Dėl šios priežasties nesunku suprasti, kodėl žmonės nori, kad įmonės, iš kurių jie perka, būtų sprendimo, o ne problemos dalimi. Didžiulės investicijos yra būdas klientams parodyti, kad Jūsų įmonė puoselėja tas pačias vertybes kaip ir jie, ir yra pasiryžusi prisidėti prie gyventi tinkamos žemės išsaugojimo. O tai yra ne tik pagalba planetai.
Klientų pritraukimas ir ištikimybės prekių ženklui formavimas
Tyrimai ir apklausos parodė, kad klientai vis labiau vertina įmones, kurios padeda saugoti aplinką. Socialinės žiniasklaidos priemonių laikais tai ypač svarbu.
Verslai nenori būti laikomi teršėjais arba perėjimo prie žaliųjų technologijų vilkintojais. Turėkite omenyje, kad dar niekas nebuvo boikotuotas dėl per mažo energijos suvartojimo arba buvimo per daug aplinkai draugišku.
Tapimas patraukliu darbdaviu
Jūsų žaliosios investicijos taip pat gali tapti investicija į kitą kvalifikuotų darbuotojų kartą. Jauni žmonės yra itin susirūpinę dėl aplinkos. Tai suprantama, nes jei nebus imtasi drastiškų veiksmų, jie pajus neigiamas klimato kaitos pasekmes.
Argi Jūs, būdamas gabus, gerą išsilavinimą turintis ir (arba) gerai išmokytas žmogus, žengdamas į darbo rinką arba siekdamas pakilti karjeros laiptais, nenorėtumėte dirbti įmonėje, kuri laikoma pramonės lydere aplinkos tausojimo atžvilgiu?
Pasitenkinimo darbu didinimas
Jūsų įsipareigojimas eiti žaliuoju keliu – nuo perdirbtų produktų naudojimo iki medžių sodinimo, nuo viešojo transporto subsidijavimo iki žaliųjų investicijų – padidins aplinką tausojančių darbuotojų pasitenkinimą darbu ir padės Jums išsaugoti savo geriausius darbuotojus.
Eidami žaliuoju keliu užtikrinsite geresnę darbuotojų saugą ir sveikatą, pavyzdžiui, aprūpinsite juos švaresniu oru darbe. Tokiu atveju bus mažiau dėl ligų praleistų dienų ir darbuotojai bus sveikesni bei energingesni.
Ar žalieji įrenginiai gali užtikrinti tinkamą oro kokybę?
Vis daugiau įmonių supranta, kad eiti žaliuoju keliu ne tik teisinga, bet ir apsimoka finansiškai. Tačiau dažnai keliamas klausimas, ar perėjimas prie ekologiškos įrangos ir gamybos procesų gali užtikrinti kokybę.
Laimei, žaliosios suslėgtojo oro sistemos, palyginti su kitų rūšių produktais, pirmauja dėl to, jog pasižymi aukščiausia kokybe.
Kokybė yra be galo svarbi, kai kalbama apie švarų suspaustą orą. Kadangi įsiurbiamas oras niekada nėra visiškai švarus ir daugumai oro kompresorių reikia tepalų ar alyvos, pagamintame suspaustame ore gali būti drėgmės, alyvos ir dulkių dalelių.
Tokio neapdoroto oro pakanka, kai suspaustas oras naudojamas, pavyzdžiui, padangai pripūsti, tačiau daugeliu kitų atvejų reikalingas aukštos kokybės, grynesnis oras – ypač tada, kai suslėgtas oras liečiasi su galutiniu produktu. Vadinasi, teršalai turi būti pašalinti prieš naudojant orą. Maistas yra puikus pavyzdys, kodėl to reikia. Akivaizdu, kad maisto gamybai naudojamas suspaustas oras turi būti aukščiausios kokybės. Būtina pasirūpinti, kad teršalai nepatektų į galutinius produktus.
Štai kodėl pramonei taikomi griežti kokybės standartai, tokie kaip ISO 22000. Įmonės, kurios yra sertifikuotos pagal standartą ISO 22000, vykdė įsipareigojimą saugiai gaminti maistą ir gėrimus – nuo gamybos lauke iki vartotojo lėkštės.
Tačiau užterštas oras gali sugadinti ne tik galutinius produktus, bet ir tolimesnius įrenginius. Savo ruožtu tai gali sutrumpinti jų veikimo laiką, sukelti prastovas ir (arba) gali prireikti brangaus remonto.
Norint turėti aukštos kokybės orą, reikalingi aukščiausios kokybės įrenginiai. Siekiant užtikrinti, kad alyvos dalelės neužterštų oro, reikia naudoti be alyvos veikiantį kompresorių. Rinkitės be alyvos veikiančius kompresorius, sertifikuotus pagal standarto ISO 8573-1 0 klasę. 0 klasės kompresoriai gamina orą, kuriame visiškai nėra alyvos garų, aerozolių ir kitų teršalų. Drėgmei šalinti naudojamas oro džiovintuvas, o dulkių dalelėms šalinti gali būti montuojami filtrai.