Pasaulē, kurā arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība apkārtējās vides aizsardzībai, ikviens vēlas investēt resursus risinājumos, kas nekaitēs planētai un kurus ražo uzņēmumi, kuri rīkojas videi draudzīgā veidā. Tomēr ne visi uzņēmumi ir gatavi pieņemt videi draudzīgas rīcības nepieciešamību. Viens no iemesliem ir tas, ka daudzi vadītāji joprojām uzskata, ka ieguldījumi videi draudzīgās iekārtās ir pārmērīgi dārgi. Nekas nevar būt tālāk no realitātes.
Daudzos gadījumos videi draudzīgu tehnoloģiju ieguldījumu atdeve ir lieliska. Lai gan sākotnējā pirkuma cena var būt augstāka, šī iekārta ātri atmaksāsies ar enerģijas ietaupījumu, kas redzams elektrības rēķinā. Ļoti mazā mērogā padomājiet par tradicionālajām spuldzēm un dārgākām LED gaismām. Protams, pēdējie ir dārgāki, taču tie iztur savus priekšgājējus par gadiem un patērē daudz mazāk enerģijas.
Tas pats attiecas uz daudzām citām ilgstpējīgām investīcijām – daudz plašākā mērogā. Taču videi draudzīgai rīcībai ir daudz priekšrocību un šeit ir minēti tikai daži.
Enerģijas ietaupījumi
Gaisa kompresora gadījumā elektroenerģijas izmaksas veido gandrīz 80% no kopējām īpašuma izmaksām. Rezultātā energoefektīva iekārta ātri atmaksāsies.
Nodokļu atvieglojumi un citas priekšrocības
Daudzās valstīs uzņēmumiem piedāvā nodokļu atvieglojumus un citas priekšrocības videi draudzīgu tehnoloģiju uzstādīšanai, kas vēl vairāk paātrina investīciju atdevi. Tas jo īpaši attiecas šobrīd, kad daudzas valstis ir apņēmušās tuvākajā nākotnē sasniegt ambiciozus emisiju samazināšanas mērķus. Tā kā rūpniecības sektors sniedz lielu ieguldījumu kopējā ekonomikas enerģijas patēriņā, šo nodokļu kredītu piedāvāšana ražotājiem ir liela jēga. Taču valdības ne tikai cenšas sasniegt savus emisiju mērķus ar dažādiem stimuliem, bet arī ar stingrākiem noteikumiem un prasībām.
Stingrāki valdības emisiju standarti
Cerot sasniegt klimata izmaiņu mērķus, valdības arvien vairāk ievieš noteikumus un prasības, lai samazinātu piesārņojumu un
Cerot sasniegt klimata izmaiņu mērķus, valdības arvien vairāk ievieš noteikumus un prasības, lai samazinātu piesārņojumu un
Cerot sasniegt klimata izmaiņu mērķus, valdības arvien vairāk ievieš noteikumus un prasības, lai samazinātu piesārņojumu un
Cerot sasniegt klimata izmaiņu mērķus, valdības arvien vairāk ievieš noteikumus un prasības, lai samazinātu piesārņojumu un veicinātu energoefektivitāti. Tā rezultātā uzņēmumi, kas tagad iegādājas novecojušas iekārtas, drīz var nonākt nepareizajā pusē, nosakot tiem stingrākus emisijas standartus. Tikai investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās var nodrošināt objektu atbilstību vides aizsardzības noteikumiem ilgtermiņā.
Videi draudzīga rīcība ir atbildīga rīcība
Vairumā pētījumu liecina, ka planēta sasilst tādā ātrumā, kas radikāli mainīs cilvēku dzīvesveidu uz tās. Faktiski dabas katastrofas, piemēram, sausums, meža ugunsgrēki, plūdi un vētras, jau kļūst arvien spēcīgākas. Tāpēc ir viegli saprast, kāpēc cilvēki vēlas, lai uzņēmumi, kuru iekārtas tie uzstāda ražotnēs, būtu daļa no risinājuma, nevis daļa no problēmas. Videi draudzīgas investīcijas ir viens no veidiem, kā parādīt klientiem un partneriem, ka uzņēmumiem ir kopīgas vērtības un tas ir apņēmības pilns sniegt ieguldījumu planētas saglabāšanā.
Klientu piesaiste un zīmola lojalitātes veidošana
Pētījumi un aptaujas liecina, ka klienti arvien vairāk novērtē uzņēmumus, kas rīkojas atbildīgi un apkārtējai videi draudzīgi. Sociālo mediju laikmetā tas ir īpaši svarīgi. Neviens uzņēmums nevēlas tikt nosaukts par vides piesārņotājiem vai vilcināšanos, pārejot uz videi draudzīgām tehnoloģijām. Vienmēr paturiet prātā, ka neviens vēl nav ticis noraidīts par pārāk maz enerģijas patēriņu vai pārāk apkārtējai videi draudzīgu rīcību.
Kļūt par pievilcīgu darba devēju
Investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās varētu būt arī ieguldījums nākamajā kvalificētu darbinieku paaudzē. Jaunieši īpaši rūpējas par apkārtējo vidi. Tas ir loģiski, jo, ja netiks veiktas krasas darbības, viņi izjutīs negatīvās sekas, kas būs klimata pārmaiņu rezultāts.
Ja jūs būtu izglītots cilvēks, kurš vēlas strādāt pie darba devēja vai sper nākamo soli pa karjeras kāpnēm, vai jūs nevēlaties strādāt videi draudzīgā uzņēmumā, kas tiek uzskatīts par nozares līderi un rīkojas atbildīgi?
Apmierinātības ar darbu paaugstināšana
Jūsu apņemšanās rīkoties apkārtējai videi draudzīgā virzienā — no otrreizēji pārstrādātu produktu izmantošanas līdz koku stādīšanai, sabiedriskā transporta subsidēšanas līdz ieguldījumu veikšanai – palielinās vidi saudzējošu darbinieku apmierinātību ar darbu un palīdzēs noturēt labākos darbiniekus.
Videi draudzīgas darbības nodrošināšana nozīmē darba drošības palielināšanu un darbinieku veselības uzlabošanu, piemēram, nodrošinot tīrāku gaisu darba vietas telpās. Tas savukārt nozīmē mazāk noformētu slimības dienu un aktīvāku, veselīgāku personālu.
Vai videi draudzīgas iekārtas var nodrošināt gaisa kvalitāti?
Arvien vairāk uzņēmumu apzinās, ka videi draudzīga rīcība ir ne tikai atbildīga rīcība, bet arī finansiāli konstruktīva. Taču tas nereti liek uzdot jautājumu, vai, pārejot uz energoefektīvām iekārtām un ražošanas procesiem, var nodrošināt to pašu saspiestā gaisa kvalitāti.
Varat būt pārliecināts, ka energoefektīvas saspiestā gaisa sistēmas ir tālu priekšā līknei salīdzinājumā ar cita veida risinājumiem attiecībā uz spējām nodrošināt visaugstāko kvalitāti.
Kvalitātei ir liela nozīme, ja runa ir par apstrādātu saspiesto gaisu. Tā kā ieplūdes gaiss nekad nav pilnīgi tīrs un vairums gaisa kompresori izmanto eļļu vai citas smērvielas, saspiestajā gaisā var būt mitruma, eļļas un putekļu daļiņas. Lai gan šis neapstrādātais gaiss ir pietiekams dažiem saspiestā gaisa lietojumiem, piemēram, riepu piepūšanai, tomēr ir nozares, kurās ir nepieciešams augstas kvalitātes apstrādāts saspiestais gaiss – īpaši tajās, kur saspiestais gaiss faktiski saskaras ar galaproduktu. Tas nozīmē, ka piesārņotāji ir jānoņem pirms gaisa izmantošanas.
Pārtikas nozare ir lielisks piemērs tam, kādēļ tas ir nozīmīgi. Acīmredzot pārtikas ražošanā saspiestā gaisa gaisa kvalitātei ir jābūt izcilai. Tam ir jānovērš piesārņotāju iekļūšana galaproduktos. Tādēļ pārtikas nozare ir pakļauta stingriem kvalitātes standartiem, piemēram, ISO 22000. Uzņēmumi, kuriem ir ISO 22000 sertifikāts, ir apliecinājuši apņemšanos nodrošināt drošu pārtikas un dzērienu ražošanu. No lauka līdz patērētājam.
Tomēr neapstrādāts gaiss var kaitēt ne tikai produktiem, bet arī pakārtotajām iekārtām. Tas savukārt var izraisīt to īsāku kalpošanas laiku, dīkstāves vai dārgus remontdarbus.
Lai sasniegtu augstu saspiestā gaisa kvalitātes klasi, ir nepieciešamas augstākā līmeņa gaisa apstrādes iekārtas. Bezeļļas kompresors ir nepieciešams, lai nodrošinātu to, ka eļļas daļiņas nepiesārņo saspiesto gaisu. Izvēlieties bezeļļas kompresorus, kuriem ir ISO 8573-1 0. klases sertifikāts. Šie bezeļļas kompresori ražo saspiesto gaisu, kas ir absolūti brīvs no eļļas tvaikiem, aerosoliem un citiem piesārņotājiem. Mitruma noņemšanai tiek uzstādīts gaisa sausinātājs, un putekļu daļiņu noņemšanai var uzstādīt filtrus.