Elektroenerģija ir visizplatītākais enerģijas avots rūpnieciskai saspiestā gaisa ražošanai. Daudzās saspiestā gaisa iekārtās bieži vien ir nozīmīgas un neizmantotas enerģijas taupīšanas iespējas, tostarp enerģijas atgūšana, spiediena samazināšana, noplūdes risku samazināšana un darbību optimizācija, pareizi izvēloties vadības un regulēšanas sistēmu, kā arī kompresora jaudu.
Saspiestā gaisa ražošanas izmaksas
Plānojot jaunu ieguldījumu, vislabāk ir skatīties pēc iespējas tālākā nākotnē un mēģināt novērtēt jaunu situāciju un prasību ietekmi, kas varētu ietekmēt saspiestā gaisa iekārtu. Tipiski piemēri ir vides prasības, enerģijas taupīšanas prasības, paaugstinātas ražošanas kvalitātes prasības un turpmākās ražošanas paplašināšanas investīcijas. Optimizētas kompresoru darbības kļūst arvien svarīgākas, īpaši lielākām, no saspiestā gaisa atkarīgām nozarēm. Ražošana laika gaitā mainīsies nozarē, kas attīstās, un līdz ar to mainīsies arī kompresoru darbības apstākļi. Tāpēc ir svarīgi, lai saspiestā gaisa padeve būtu balstīta gan uz pašreizējām prasībām, gan uz attīstības plāniem nākotnē. Pieredze rāda, ka plašs un objektīvs darbības situācijas novērtējums gandrīz vienmēr uzlabos kopējo ekonomiku.
Samaziniet kompresora enerģijas izmaksas
Enerģijas izmaksas nepārprotami ir dominējošais faktors saspiestā gaisa iekārtas kopējām izmaksām. Tāpēc ir svarīgi koncentrēties uz tādu risinājumu atrašanu, kas atbilst veiktspējas un kvalitātes prasībām, kā arī pieprasījumam pēc efektīvas enerģijas izmantošanas. Papildu izmaksas, kas saistītas ar gaisa kompresoru un cita aprīkojuma iegādi, kas atbilst abām šīm prasībām, laika gaitā tiks uztvertas kā labs ieguldījums.
Tā kā enerģijas patēriņš bieži vien sasniedz līdz 80% no kopējām izmaksām, ir jābūt uzmanīgiem, izvēloties regulēšanas sistēmu. Būtiskā atšķirība pieejamajās regulēšanas sistēmās pārsniedz būtiskās atšķirības kompresoru tipos. Ideāla situācija ir tad, ja kompresora pilna jauda ir precīzi saskaņota ar lietojumprogrammas gaisa patēriņu. Tas bieži notiek lietojumprogrammās. Lielākajai daļai kompresoru veidu tiek piegādāta sava iebūvēta vadības un regulēšanas sistēma, taču aprīkojuma pievienošana dalītai vadībai ar citiem iekārtas kompresoriem var vēl vairāk uzlabot darbības ekonomiju.
Ātruma regulēšana ir izrādījusies populāra regulēšanas metode, jo tai ir ievērojams enerģijas taupīšanas potenciāls. Lai iegūtu labus rezultātus, rūpīgi pārdomājiet un ļaujiet jūsu pielietojuma prasībām noteikt regulēšanas aprīkojuma izvēli. Ja naktī un brīvdienās ir nepieciešams tikai neliels saspiestā gaisa apjoms, var būt izdevīgi ir uzstādīt nelielas jaudas kompresoru, kas atbilst nelielām slodzes prasībām.
Ja kāda iemesla dēļ konkrētam lietojumam ir nepieciešams atšķirīgs darba spiediens, šī prasība ir jāanalizē, lai noskaidrotu, vai visa saspiestā gaisa ražošana ir jācentralizē kompresoru centrālajā iekārtā, vai arī tīkls ir jāsadala atbilstoši dažādiem spiediena līmeņiem. Saspiestā gaisa tīkla sadalīšanu var uzskatīt arī par atsevišķu posmu slēgšanu nakts laikā un brīvdienās, lai samazinātu gaisa patēriņu vai iekšēji sadalītu izmaksas, pamatojoties uz gaisa plūsmas mērījumiem.
Izmaksu sadale
Investīciju izmaksas ir fiksētas izmaksas, kas ietver pirkuma cenu, ēkas infrastruktūras izmaksas, uzstādīšanu un apdrošināšanu. Investīciju izmaksu daļu no kopējām izmaksām nosaka daļēji saspiestā gaisa kvalitātes līmeņa izvēle un daļēji nolietojuma periods un piemērojamā procentu likme. Enerģijas izmaksu daļu nosaka gada darbības laiks, slodzes/izkraušanas izmantošanas pakāpe un vienības enerģijas izmaksas. Papildu investīcijas, piemēram, enerģijas reģenerācijas iekārtas, piedāvā tiešu atdevi samazinātu ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksu veidā.